ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟΦΟΙΤΩΝ ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ ΔΗΜΟΥ ΠΕΛΛΑΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «ΜΑΘΗΤΕΙΑ»

 

Από 19/02/2013 έως τις 08/03/2013

Ολοκληρώθηκε η εγγραφή επιχειρήσεων του Δήμου Πέλλας στο πρόγραμμα επαγγελματικής εμπειρίας αποφοίτων τεχνικής εκπαίδευσης με την εγγραφή είκοσι έξι (26) επιχειρήσεων για τριάντα οκτώ (38) θέσεις μαθητείας με όλες σχεδόν τις ειδικότητες των ΕΠΑΛ.

Ο Δήμος μας συγχαίρει τις επιχειρήσεις που ανταποκρίθηκαν άμεσα, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους νέους της περιοχής μας να αποκτήσουν την πρώτη τους επαγγελματική εμπειρία με χρηματοδότηση του Υπουργείου Παιδείας.

Επίσης από 19/02/2013 ξεκίνησε η ηλεκτρονική δήλωση των αποφοίτων ΕΠΑΛ/ΕΠΑΣ που επιθυμούν να συμμετέχουν στο πρόγραμμα,  και ολοκληρώνεται στις 08/03/2013.

Οι ενδιαφερόμενοι απόφοιτοι εγγράφονται στο Σύστημα με τα εξής στοιχεία:

  • Ονοματεπώνυμο.
  • Αριθμός Φορολογικού Μητρώου (ΑΦΜ).
  • Στοιχεία ταυτότητας (Αριθμός).
  • Στοιχεία τίτλου σπουδών (απολυτηρίου/πτυχίου) (Σχολική Μονάδα Αποφοίτησης, Ειδικότητα, Βαθμός, Μήνας/Έτος Αποφοίτησης).
  • Στοιχεία επικοινωνίας (Διεύθυνση, Τηλέφωνο). Email.
  • Αριθμός - ΙΒΑΝ τραπεζικού λογαριασμού στον οποίο θα καταβάλλεται η υποτροφία
  • Αναπηρία: Σε περίπτωση αναπηρίας δηλώνεται η κατηγορία αναπηρίας
  • Επιθυμητός κωδικός χρήστη και εμπιστευτικός κλειδάριθμος πρόσβασης (password).

Πληροφορίες

  1. Δ/νση Προγραμματισμού & Ανάπτυξης, γρ. Προγραμματισμού & Απασχόλησης  κα Χερκελετζή Αναστασία  τηλ2382352221-6
  2. ΕΠΑΛ ΔΗΜΟΥ ΠΕΛΛΑΣ κοι Κεχαγιάς 23820 29730, Μπαλούκας 2382084053 κα Παπαδοπούλου 2382081643

 

A/A

ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ

ΤΙΤΛΟΣ ΘΕΣΗΣ

ΑΡΙΘΜΟΣ ΘΕΣΕΩΝ

1

Bosch Car Service Akonidis

Μηχανικών και ηλεκτρολογικών συστημάτων αυτοκινήτου

1

2

ΤΣΟΥΦΗ ΕΛΕΝΗ & ΣΙΑ ΟΕ

Βρεφονηπιοκόμων

2

3

Clima Energy Πραγκαλάκη Δήμητρα

Ψυκτικών εγκαταστάσεων και κλιματισμού

1

4

ΑΦΟΙ ΘΩΜΑ ΣΥΚΟΠΕΤΗ ΟΕ (ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ)

Μηχανικών και ηλεκτρολογικών συστημάτων αυτοκινήτου

1

5

Φλώρα Πασχώνη (ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ)

Ιατρικών και Βιολογικών Εργαστηρίων

2

6

Χ. Χατζημιχαηλίδης & ΣΙΑ ΟΕ

Πληροφορικής

1

7

Αβραμίδης Γεώργιος & ΣΙΑ ΟΕ

Βρεφονηπιοκόμων

2

8

NISSAN – SEAT (ΑΜΙΤΖΟΓΛΟΥ ΛΥΣΑΝΔΡΟΣ)

Μηχανικών και ηλεκτρολογικών συστημάτων αυτοκινήτου

1

9

COVITA S.A.

Μηχανολογικών εγκαταστάσεων και κατασκευών

Ηλεκτρολογικών Εγκαταστάσεων

2

 

2

10

Studio Papadopoulos (Φωτογραφείο)

Εφαρμοσμένων Τεχνών

1

11

Γραμματικού Ευαγγελία(Εμπορία Γεωργικών φαρμάκων)

Υπαλλήλων διοίκησης και διοικητικών υπηρεσιών

12

Οδοντιατρείο Ζαφειρία Μεσεμανώλη

Νοσηλευτικής

1

13

Καλευράς Λεωνίδας Οδοντιατρείο

Νοσηλευτικής

1

14

ΒΙΟΑΓΡΟΣ Α.Ε. – ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ Α.Ε.(Κρ.Βρύση)

Πληροφορικής

Ψυκτικών εγκαταστάσεων και κλιματισμού

Τεχνολογίας και ελέγχου τροφίμων

Σύγχρονης επιχειρησιακής Γεωργίας

Υπαλλήλων διοίκησης και διοικητικών υπηρεσιών

1

1

1

1

1 (ΑΜΕΑ)

15

Ανθρακίδης Χρήστος (Τεχνικό Γραφείο – Μελέτες – Δημόσια Έργα)

Σχεδιαστών Δομικών Έργων

1

16

Πασιούδης Πέτρος (Συνεργείο Αυτοκινήτων)

Μηχανικών και ηλεκτρολογικών συστημάτων αυτοκινήτου

1

17

Τραπεζανλίδου Ειρήνη (Χονδρικό εμπόριο υλικού χαρτοποιίας)

Υπαλλήλων διοίκησης και διοικητικών υπηρεσιών

2

18

Τηλαβερίδης Ιωάννης (Εμπορία Γεωργικών Φαρμάκων – Σπόρων – Λιπασμάτων)

Σύγχρονης επιχειρησιακής Γεωργίας

1

19

Γραμματικού Ευαγγελία ( Συμβολαιογραφείο)

Υπαλλήλων διοίκησης και διοικητικών υπηρεσιών

1

20

Τσιτλακίδου Βασιλική (ΠΑΙΔΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ)

Βρεφονηπιοκόμων

1

21

Τζήντρος Γεώργιος ΩΡΛ

Νοσηλευτικής

1

22

Σάμπος Παναγιώτης (Τυπογραφείο)

Υπαλλήλων διοίκησης και διοικητικών υπηρεσιών

1

23

Σάμπου Ελένη (Γραφίστρια – Ψηφιακές Εκτυπώσεις)

Εφαρμοσμένων Τεχνών

1

24

Χατζηδημητρίου Οδυσσέας (Τεχνικό Γραφείο – Μελέτη, επίβλεψη και κατασκευή Η/Μ εγκαταστάσεων)

Μηχανολογικών εγκαταστάσεων και κατασκευών

Πληροφορικής

1

1

25

Αϊβαζίδου Σοφία -Κομμωτήριο

ΕΠΑΣ-κομμώτρια

1

26

Κλαρνετατζη Δέσποινα-κομμωτήριο καρυώτισσα

ΕΠΑΣ-κομμώτρια

1

Διαβάστηκε 6015 φορές